,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

poniedziałek, 12 maja 2014

,,Kobiety na szlaku"


W minione niedzielne popołudnie odbył się mini rajd rowerowy zorganizowany przez stowarzyszenie ,,Babska Rzeczpospolita”. 
Znowu aura nam wyjątkowo sprzyjała, gdyż pogoda była piękna, taka akurat na rower.
Uczestniczki  wyruszyły z placu przy OSP Klwów w trasę, która przebiegała przez kilka miejscowości: Sulgostów, Drążno, Nieznamierowice.  Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród  mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy z zaciekawieniem  obserwowali nasze zmagania z trasą. Pomimo, że długość trasy liczyła około 11 km nie zabrakło nam  uśmiechu. Na miejscu mety obok małej  rzeczki  na uczestniczki rajdu czekała  gorąca kiełbaska z grilla i pieczony chlebek. W cieniu drzew po których biegały wiewiórki mogłyśmy spokojnie  odpocząć. Wszystkie zgodnie uznałyśmy, że tego typu imprezy są bardzo potrzebne i obiecałyśmy się  spotkać się na kolejnym rajdzie „Kobiety na szlaku”.
Niewątpliwie taka impreza, promująca tę formę  wypoczynku będzie powtórzona w lipcu . Zapraszamy wszystkich  do wspólnego udziału w tej formie aktywnego wypoczynku.

Szczególne podziękowanie kierujemy  do Pana Wiesława  za okazaną pomoc w organizacji rajdu rowerowego stowarzyszenia oraz wsparcie działań na rzecz jego sprawnego przebiegu. 

Na koniec jeszcze miła niespodzianka, dwie nasze koleżanki zmieniły się nie do poznania. Zgadnijcie które to z Nas?0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.