,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

niedziela, 6 kwietnia 2014

Wizyta Pani Jolanty Hibner - Posłanki Parlamentu Europejskiego
W dniu 04.04.2014r. Babska Rzeczpospolita Klwów gościła u siebie Panią Jolantę Hibner obecną Poseł w Parlamencie Europejskim. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze. Pani Jolanta Hibner  opowiadała  o pracy w Parlamencie Europejskim, o decyzjach, jakie zapadły w ostatnim czasie. Pani Poseł z  zawodu jest inżynierem środowiska i nie ukrywa, że jej jako inżynierowi  tematy gospodarcze są bardzo bliskie, dlatego poświęca im bardzo dużo czasu i energii. Tym bardziej, że w istotny sposób dotyczą one naszego kraju.
Najbardziej utkwiły nam słowa, kiedy Pani Poseł powiedziała ,, Dla mnie to nie bycie  poli­ty­kiem jest naj­waż­niej­sze, ale to co mogę zro­bić dla zwykłego człowieka wyko­nu­jąc swój man­dat posła”.

Dużym zaskoczeniem było obdarowanie nas  OGROMNYMI  torbami z  prezentami.
Na zakończenie spotkania Miły Gość odebrał od nas  podziękowania jak też zaproszenie na kolejne spotkanie już w czerwcu.

Obecność u nas tak znakomitego gościa dowodzi tego, że podejmowane przez nas działania są szansą na rozwój aktywności społecznej a  efekty naszych działań cieszą się uznaniem i są widoczne już poza naszymi granicami.Wyróżnienie to stanowi również potwierdzenie , że nasza praca przynosi efekty  na  ważnym polu społecznym. Spotkanie to niewątpliwie było dla nas fascynującym doświadczeniem i zarazem okazją do przybliżenia wiedzy  o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

P.S. A tak jeżeli możemy zdradzić na marginesie - to Pani Jolanta jest bardzo ciepłą, serdeczną i pełną poczucia humoru osobą. Żal było się pożegnać, bo na  koniec atmosfera była taka, jakbyśmy znały się już bardzo długo.

Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmików

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.