,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

wtorek, 4 marca 2014

Dzień KobietW  niedzielę w hali sportowej ,,Arena Klwów”  licznie zgromadzone Panie (którym często towarzyszyli również Panowie), były uczestnikami zorganizowanej specjalnie z okazji Dnia Kobiet uroczystości pod tytułem „ Baby ach te Baby”.  
Po raz pierwszy stowarzyszenie ,,Babska Rzeczpospolita Klwów” miało możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności, prezentując repertuar z dużą dawką humoru, z piosenkami tematycznie kobiecymi.Gromkie brawa od publiczności otrzymał nasz gość specjalny - Maryla.
Główną  atrakcją był  koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach. Sprostali oni oczekiwaniom publiczności i zadziwili pięknym, ciepłym brzmieniem, szybkim tempem oraz dobrym przygotowaniem. Młodzi artyści pod czujnym okiem dyrektora tej szkoły Pana Waldemara Cichawy imponowali doskonałością nawet w najtrudniejszych fragmentach, co miało wpływ na całościowe brzmienie i ciekawą interpretacją wykonanych utworów. Publiczność miała możliwość usłyszenia w całości na żywo znanych kompozycji wielkich  twórców muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncert ten połączony był również z prezentacją układów tanecznych w wykonaniu tancerzy ze Studia Tańca ,,Cantinero”. Publiczność została zaproszona  do nauki podstawowych kroków niektórych z tańców, było dużo śmiechu i dobrej zabawy – odważnym towarzyszyły brawa i nagrody.
Uwieńczeniem uroczystości były wiosenne tulipany i olbrzymi tort na którym znajdował się czekoladowy pantofelek - logo stowarzyszenia. Na koniec członkinie stowarzyszenia ,,Babska Rzeczpospolita"  porwały obecne na sali Panie do wspólnego tańca.
Były to miłe, pełne emocji i wielu wrażeń chwile, które z pewnością zostaną na długo w  pamięci wielu Pań.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.