,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

środa, 12 listopada 2014

Poznań, Jarocin

Poznań i Jarocin - Ach, co to był za wyjazd…

W dniu 24.10. 2014r. Babska Rzeczpospolita wyruszyła na Poznań. Mimo wczesnej pory wszystkie byłyśmy w doskonałych humorach, pełne nadziei na dzień obfitujący we wrażenia. I nie zawiodłyśmy się.
Zwiedzanie zaczęłyśmy od poznańskiej katedry, przed którą spotkałyśmy się z przewodnikiem (rodowitym Poznaniakiem). Pokazał nam Poznań, jakiego dotąd nie znałyśmy. Poznań – kolebkę chrześcijaństwa w Polsce, a w nim katedrę królów i pierwsze biskupstwo na ziemiach polskich.
Z katedry przejechałyśmy autokarem w okolicę Starego Miasta i udałyśmy się na spacer po rynku. W samo południe bacznie wypatrywałyśmy na ratuszowej wieży słynnych poznańskich koziołków. Punktualnie o 12.00 pokazały się koziołki. Nieopodal znajduje się Fara Poznańska, więc nie omieszkałyśmy również zwiedzić tego pięknego kościoła.
Następnie potem przejechałyśmy do Jarocina do hotelu Jarota. Hotel ,,JAROTA" to nowoczesny obiekt położony w zacisznej części miasta Jarocina, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu sportowo rekreacyjnego. Atrakcją hotelu jest to, iż znajduje się on w kompleksie sportowo – rekreacyjnym gdzie do dyspozycji dostałyśmy pływalnię, saunę i solarium. Tu podczas uroczystej kolacji spotkałyśmy się ze stowarzyszeniem z okolic Poznania i zaprezentowałyśmy przygotowany przez nas specjalnie na tą okazję repertuar. Wszystkich mile zaskoczyłyśmy a członkinie poznańskiego stowarzyszenia obiecały że wkrótce się spotkamy ponownie.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.