,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

środa, 18 marca 2015

,,Na ścieżkach wierszy”- spotkanie z Kołem Literackim ,,Ozimina”.


         
Tym razem stowarzyszenie Babska Rzeczpospolita wspólnie z Biblioteką Publiczną zaprosiło mieszkańców na  niedzielne popołudnie z poezją. Była to  wyjątkowa okazja do zapoznania się z twórczością Koła Literackiego ,,Ozimina”.
 Spotkanie to było jedną z takich chwil, w których codzienność przestaje mieć znaczenie, ponieważ  poezja jest czymś , z czym większość odbiorców na co dzień nie ma do czynienia. Jest iskrą, która rozświetla przynajmniej na chwilę troski i zmartwienia. W kameralnym, kawiarnianym wystroju, przy kawce i ciasteczku wszyscy z zapartym tchem słuchali wrażliwej poezji.  Nasi goście z Oziminy udowodnili  że, nie tylko umieją wytrawnie tworzyć poezje ale i doskonale potrafią przekazać słuchaczom ten potężny ładunek emocji zaklęty w słowo, pisane – słowem żywym. Kiedy kończyła się prezentacja wierszy, nastawała chwila refleksyjnej ciszy, po czym rozbrzmiewały gromkie brawa.
Urokiem i mocną stroną tego spotkania stała się również spontaniczność - wiele rzeczy wydarzyło się zupełnie nieprzewidzianie, jak to że, na koniec wspólnie śpiewano znane piosenki. Ze względu na duże zainteresowanie tego rodzaju spotkaniami kulturalnymi organizatorzy już dziś planują  następne popołudnie. Wiadomo przecież, że ciekawych, twórczych osób w naszej społeczności  nie brakuje.Szczególne podziękowania dla członków Koła Literackiego ,,Ozimina"

Dziękujemy za cudowne wiersze. Za wzruszenie jakim nas 
Państwo obdarzyliście. Dziękujemy, że pozwoliliście nam wejrzeć
w barwny świat poezji, pełen emocji i uczuć, które dotykają każdego z nas, choć nie każdy potrafi o nich mówić tak subtelnie i trafnie.Życzymy nieustającego natchnienia, spełnienia marzeń i wielu takich autorskich spotkań pełnych refleksji i zadumy.

PIERWSZA EDYCJA LITERACKIEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA DZIĘKI WSPARCIU FIRMY NOMAR  Z KLWOWA.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.