,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

niedziela, 3 sierpnia 2014

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów - Ciechocinek 2014r

                  Już tradycyjnie w Ciechocinku odbył się   XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów. To największa tego rodzaju impreza romska na świecie.Organizatorem imprezy był Don Vasyl Szmidt, najpopularniejszy polski Rom. Był on jednocześnie największą gwiazdą tegoż festiwalu a gościem specjalnym zaś tego wieczoru był zespół Bayer Full. Z obydwoma tymi gwiazdami udało nam się spotkać i zrobić zdjęcia. Festiwal odbył się na płycie stadionu sportowego CKS Zdrój w Ciechocinku, usytuowanego pomiędzy tężniami, które są główną atrakcją uzdrowiskowego miasta.Jak zwykle na pięknie zaaranżowanej kolorowej scenie występowały romskie zespoły z kraju i zagranicy. W pobliżu sceny można było podziwiać fragment obozowiska romskiego z wozami i namiotami, których używali Romowie podczas swoich wędrówek. Wokół ognisk przechadzały się w tradycyjnych kolorowych falbaniastych sukniach piękne kobiety romskie i tradycyjnie ubrani Romowie. W pobliżu pasły się konie. Starsze Cyganki wróżyły i przybliżały widzom sekrety romskiej kuchni.
 A oto foto-relacja z naszego spotkania z kulturą romską.  
Spotkanie z Don Wasylem

Tu lider Bayer Full - Sławomir Świerzyński i Bogdan Trojanek lider zespołu Terne Roma


  Na długo pozostaną nam miłe wspomnienia a za rok powrócimy tu jeszcze raz.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.