,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

poniedziałek, 28 października 2013

VIII Kongres Obywatelski - Aula Politechniki Warszawskiej
26 października 2013 r. Babska Rzeczpospolita Klwów uczestniczyła w  VIII Kongresie Obywatelskim, który jest płaszczyzną spotkań i dialogu organizowanym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z partnerami ze sfery gospodarki, nauki i sektora pozarządowego. Wypełniona po brzegi  Aula Politechniki Warszawskiej zgromadziła  pokaźne grono liderów biznesu: praktyków i teoretyków. W panelu otwierającym Kongres na scenie zgromadzili się ludzie o różnych doświadczeniach, różnych specjalizacjach i różnym spojrzeniu na innowacyjność. Wśród znakomitych gości spotkałyśmy:
- Pana Bogusława Grabowskiego,  członka Rady Gospodarczej przy Premierze
- Pana Krzysztofa Domareckiego, prezesa firmy Selena
- Panią Ewę Błaszczyk, prezes fundacji ,,Akogo”
- Pana Jacka Żakowskiego, dziennikarza i publicystę
- Pana Henryka Wujca polityka, posła na Sejm X, I, II i III kadencji

Od wszystkich tych Państwa otrzymałyśmy najlepsze życzenia  w postaci pamiątkowych wpisów do naszej kroniki.

Kongres ten pokazał Nam sposób jak poprzez oddolne działania lokalne można wpływać i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.

Jesteśmy już na swoich miejscach


                                              Aula powoli  zapełnia się zaproszonymi gośćmiDziedziniec jest otoczony arkadowymi krużgankami


I tu postanowiłyśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcieZ góry jest piękny widok na dziedziniec Auli, przykryty oszklonym dachem

                                          Tu jesteśmy w sali posiedzeń Senatu Politechniki


Dr Jan Szomburg, prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową - twórca Kongresu Obywatelskiego


Aktorka Ewa Błaszczyk-prezes Fundacji ,,Akogo", założycielka kliniki Budzik


Tu pamiątkowe zdjęcie z Panem Dariuszem Rosati - europosłem i posłem za Sejm VII kadencji


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.