,,Pasja to sposób na życie, ale nie tylko. Często to rodzaj terapii – szansa na zajrzenie w głąb własnej duszy lub drugiego człowieka.

Wszystko, co robimy – robimy z pasją. Pasja decyduje o jakości życia człowieka i przynosi uczucie szczęścia i spełnienia. Pasje wynikają z naszych indywidualnych zainteresowań – nasze życie ciągle je kształtuje i modyfikuje, stwarzając nam wręcz nieograniczone możliwości wyboru i działania.”

O NAS

,,Babska Rzeczpospolita” to grupa "pozytywnie zakręconych" kobiet. Skupia kobiety, którym nie wystarcza szara codzienność. Mamy mężów, dzieci, prace - niektóre z nas wszystko na raz. Ale wszystkie chcemy czegoś specjalnego, dopasowanego dokładnie do naszych oczekiwań. W naszym środowisku nie znalazłyśmy oferty spełniającej w pełni nasze potrzeby - więc postanowiłyśmy zorganizować ją sobie same. Mamy mnóstwo pomysłów. W naszej grupie kobieta ma odkryć swoją wartość i nauczyć się czerpać radość z życia. Do nas może trafić każda kobieta – znajdzie tam lek na skołatane nerwy, zbolałą duszę, ale także profesjonalną pomoc w rozwiązaniu spraw urzędowych i innych. Chcemy, by każda kobieta odkryła i poczuła swoją wartość a także potrafiła czerpać radość z najpiękniejszego daru, jakim jest życie. Naszym celem jest wszechstronny rozwój kobiet na wsi w różnych dziedzinach życia. Pragnęłybyśmy zachęcić kobiety poprzez naszą ,, troszkę zwariowaną paczkę” do zadań typu: rajdy rowerowe, gimnastyka, atrakcyjne wyjazdy, wieczorki kinomaniaczki, pikniki, a nawet aerobik. Pragniemy zachęcić wszystkie kobiety do realizowania swoich pasji!

poniedziałek, 2 września 2013

Spotkanie z przeszłością

               Ostatni dzień wakacji postanowiłyśmy spędzić w Muzeum Wsi Radomskiej .Tego dnia odbywało się tam ,,Święto Chleba", na którym głównymi bohaterami byli piekarze. Można było spróbować wypieków, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o tym, w jaki sposób wypieka się chleb i jak to robiono dawniej. Nie zabrakło prezentacji ludowych obrzędów i występów kapel z regionu. Dodatkowo prezentowano, jak wyglądały kiedyś omłoty, kiszonkę, jak się orze pole przy pomocy traktora samodzielnie wykonanego przez rolnika. 

Uczymy się jak to dawniej z lnem bywało

To międlenie jest bardzo żmudne, długo jeszcze trzeba będzie czekać na ostateczny efekt
Trafił nam się młody instruktor
Tereniu - uważaj na palce!
Co my robimy w tej stodole?!
Jasia pod urokiem koronek
W kolejce po kromkę chleba ze smalcem
Pokaz rzemiosła kowalskiego - ale to chyba dla Panów
Wreszcie coś dla NAS!
Wszystkie uparły się akurat na ten model
A on jest tylko jeden ;(
Panie zapisują się na kolejne marki aut - mają być przysłane Pocztą Polską :)
Jazda próbna z Halinką - trzeba się mocno trzymać!
Bardzo wygodnie. Ala, Zosia - zapinajcie pasy! Jedziemy!
Koniec jazdy - odebrano nam kluczyki :(
Trochę Nas za dużo do jednego auta - wszystkie się nie zmieścimy!
Ten proszę przysłać na Babską Rzeczpospolitą Klwów :D
Kościół p.w. św. Doroty z Wolanowa
Mamy do pokonania bardzo dużo schodów - ale co to dla NAS! 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.